Dołącz do Platformy Zrównoważonej Wołowiny 

Platforma skupia wszystkie podmioty, którym zależy na rozwoju polskiego sektora wołowiny, tak aby była konkurencyjna na rynkach europejskich i światowych, a jednocześnie, aby jej produkcja była co najmniej neutralna dla środowiska i zmian klimatycznych. 
Zapraszamy do uczestnictwa przedstawicieli producentów żywca wołowego, przetwórców, dystrybutorów, naukowców, przedstawicieli jednostek rządowych oraz organizacji pozarządowych. 

„Efektywna produkcja bezpiecznej, wysokiej jakości produktów rolnych w sposób, który chroni i poprawia środowisko naturalne, warunki społeczne i ekonomiczne rolników, ich pracowników oraz społeczności lokalnych, a także zapewnia zdrowie i dobrostan wszystkich hodowanych gatunków”. 

Pięć priorytetowych obszarów działań: 

  • Środowisko (emisje gazów cieplarnianych) 
  • Leki dla zwierząt 
  • Zdrowie i dobrostan zwierząt 
  • Zarządzanie gospodarstwem hodowlanym i produkcyjnym 
  • Efektywność ekonomiczna 

Roczne Składki: 

  • Duże przedsiębiorstwa – 12 000,00 zł  
  • Średnie przedsiębiorstwa – 6 000,00 zł  
  • Małe przedsiębiorstwa – 1 200,00 zł  
  • Organizacje pozarządowe – 1 200,00 zł  
  • Pozostałe podmioty, w tym instytucje rządowe, jednostki naukowe – 0,00 zł  

Wielkość przedsiębiorstwa zgodnie z przepisami unijnymi krajowymi w zakresie określania wielkości przedsiębiorstwa rozumieniu. 

Deklaracja członkostwa: http://ppzw.pl/wp-content/uploads/2020/10/Formularz-deklaracja-PPZW-public.pdf 

Deklaracja dla jednostek publicznych: http://ppzw.pl/wp-content/uploads/2020/10/Formularz-deklaracja_PPZW.pdf 

Polska Platforma Zrównoważonej Wołowiny funkcjonuje w oparciu o przyjęte przez Walne Posiedzenie Członków zasady funkcjonowania i finansowania. Aktualne zasady zostały przyjęte przez członków w dniu 15.10.2019 r. (załącznik) 

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego 

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

logo qmp

Odstępstwa od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP

Szanowni Państwo, Przekazujemy zestawienie odstępstw od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP. Poniżej linki do dokumentacji: UCHWAŁA nr 1/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 kwietnia 2024 r.w sprawie przyjęcia czasowego odstępstwa dotyczącego podziału na grupy jałówek i buhajków dla ras późno dojrzewających w systemie certyfikacji QMP UCHWAŁA nr 2/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 […]

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o.

Z radością informujemy, że podpisaliśmy Umowę na świadczenie usług w zakresie certyfikacji Systemu QMP z Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o. Serdecznie witamy kolejną Firmę w gronie Jednostek Certyfikujących i cieszymy się na przyszłą współpracę. Lista Jednostek Certyfikujących upoważnionych do prowadzenia certyfikacji w ramach Systemu QMP znajduje się na stronie: https://qmpsystem.eu/#jednostki

Webinarium_Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Nagranie z Webinarium: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Prezentujemy Państwu nagranie z Webinarium pt: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników Prowadzący: prof. SGGW Marcin Gołębiewski Zakres webinarium: Zachęcamy do zapoznania się z Prezentacją (zawierającą uaktualnione treści):Ekoschemat Dobrostan zwierząt – System QMP korzyści dla rolników Linki do plików, o których mowa w szkoleniu: Standardy QMP https://qmpsystem.eu/wp-content/uploads/2024/04/Standardy-QMP_Wydanie-VII_01.pdf Plan poprawy dobrostanu zwierząt https://cdr-staging-admin.t2t-support.com/auth […]