Strefa Przetwórcy

Wołowina produkowana ze znakiem jakości QMP pochodzi wyłącznie z bydła z certyfikatem, produkowana w zakładach certyfikowanych.

Dlaczego warto?

Część atrakcyjnych cenowo kanałów sprzedaży w UE jest dostępna jedynie dla produktów z certyfikatem zapewniania jakości. Certyfikat QMP został uznany przez sieci handlowe na wymagających rynkach UE. Certyfikat QMP zapewnia wyższej jakości mięso, wyższe standardy dobrostanu zwierząt, lepszą identyfikowalność.

Wysokiej jakości certyfikowana wołowina QMP jest coraz częstszym wyborem polskich konsumentów i zachodnich kontrahentów. Od ponad dwóch lat odnotowujemy dynamiczny wzrost popytu i dynamiczny wzrost liczby rolników przystępujących do systemu QMP. Zaplecze surowcowe dynamicznie rośnie.

Jak przystąpić do systemu QMP?

1.

Wybierz Jednostkę certyfikującą, wypełnij wniosek o objęcie swojej produkcji certyfikatem QMP i wyślij do wybranej Jednostki Certyfikującej

2.

Uzyskaj pozytywną ocenę z kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Jednostki Certyfikującej

3.

Opłać koszty certyfikacji

4.

Podpisz umowę na stosowanie znaku QMP z administrtorem systemu QMP,Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego

Prawie 100% tusz w systemie QMP ma dobre pH

W systemie QMP dzięki stosowaniu zasad średni procent pH poniżej 5,6 stanowi 99,9% (sic!).

Standardy Systemu QMP Mięso określają cały proces produkcji mięsa wołowego. Zaczynając od wskazania ras bydła na najlepsze mięso, zasady utrzymania zwierząt, żywienia zwierząt dla uzyskania wysokiej jakości tusz i mięsa po sposób jego przetwarzania, pakowania i oznakowania. Dostawy od rolnika do zakładu odbywają się bezpośrednio, z poszanowaniem dobrostanu zwierząt. Dzięki nim, wołowina z certyfikatem QMP, która trafia do handlu i na stoły charakteryzuje się wysoką jakością. Jest krucha, soczysta oraz z pewnego źródła.