Kształtowanie przyszłości zrównoważonego rozwoju europejskiej wołowiny 

utworzone przez | lis 26, 2021

ERBS jednoczy i koordynuje programy zrównoważonego rozwoju wokół wspólnego programu, aby zapewnić wymierny i pozytywny wpływ w łańcuchu wartości wołowiny. Działa  zgodnie z zasadami Global Roundtable for Sustainable Beef (GRSB) i innymi ważnymi organizacjami międzynarodowymi. 

European Roundtable for Beef Sustainability (ERBS) to wielostronna platforma skupiająca się na zrównoważonym rozwoju wołowiny w regionie europejskim i we wszystkich aspektach łańcucha wartości, od pola do stołu. 

Wizja 

Wierzymy, że możemy osiągnąć świat, w którym wszystkie aspekty łańcucha wartości wołowiny będą przyjazne dla środowiska, odpowiedzialne społecznie i opłacalne ekonomicznie. 

Misja 

Wszystkie aspekty łańcucha wartości wołowiny są uznawane za dostarczanie wymiernych pozytywnych skutków i ciągłe doskonalenie w kierunku kluczowych priorytetów zrównoważonego rozwoju. 

ERBS uznaje i wzmacnia programy krajowe i lokalne. 

Europa ma zróżnicowane systemy produkcji i klimaty. Dlatego ERBS z zadowoleniem przyjmuje i wspiera interesariuszy w rozwijaniu własnego podejścia w sposób lokalny. Cel ERSB wykracza poza zgodność, aby zademonstrować ciągłe doskonalenie i pracować na rzecz wymiernych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Cztery obszary działań, które koncentrują się na ośmiu celach wynikowych w celu dostosowania wszystkich platform w krajach europejskich: 

  • Środowisko  
  • Leki dla zwierząt  
  • Zdrowie i dobrostan zwierząt  
  • Zarządzanie gospodarstwem  

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

Ekoschemat Dobrostan zwierząt

Ekoschemat Dobrostan zwierząt – korzyści dla rolników należących do Systemu QMP (FAQ)

(FAQ) Pytania i odpowiedzi dotyczące Ekoschematu Dobrostan zwierząt – korzyści dla rolników należących do Systemu QMP – czy muszę być członkiem PZPBM? Uczestnik systemu QMP nie musi być członkiem PZPBM. Osoba zainteresowana przystąpieniem do systemu QMP powinna podpisać deklarację przystąpienia, ale jedynie do systemu QMP. – co mam zrobić, żeby przystąpić do QMP? Warunek konieczny […]

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

Z radością informujemy, że podpisaliśmy Umowę na świadczenie usług w zakresie certyfikacji Systemu QMP z TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. Serdecznie witamy kolejną Firmę w gronie Jednostek Certyfikujących i cieszymy się na przyszłą współpracę. Lista Jednostek Certyfikujących upoważnionych do prowadzenia certyfikacji w ramach Systemu QMP znajduje się na stronie: https://qmpsystem.eu/  

UCHWAŁA nr 1/03/2024 w sprawie przyjęcia czasowego odstępstwa od obowiązujących zapisów Wymagań Ogólnych Systemu QMP

Szanowni Państwo, Informujemy, że w dniu dzisiejszym 07.03.2024 r. została zatwierdzona Uchwała Zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego w sprawie przyjęcia czasowego odstępstwa od obowiązujących zapisów Wymagań Ogólnych Systemu QMP (Wydanie VI z 01.06.2021 r.) w zakresie wymagań kompetencyjnych inspektorów. Treść Uchwały: UCHWAŁA nr 1/03/2024 Z wyrazami szacunku