Kształtowanie przyszłości zrównoważonego rozwoju europejskiej wołowiny 

PRZECZYTAJ UWAŻNIE!

NIE PÓŹNIEJ niż 26 lipca 2024

Możesz jeszcze otrzymać prawie  do 700zł/opasa i/lub 1550zł/mamkę.

Powinieneś  SKORYGOWAĆ wniosek do ARiMR o płatności obszarowe i bezpośrednie.
Zaznacz eko-schemat Dobrostan zwierząt –> Utrzymanie zgodnie z wymogami QMP

Każdy dzień zwłoki to 1% potrącenia!

Jeśli zaznaczysz QMP to masz czas na uzyskanie certyfikatu QMP przed końcem września 2024 r.

Ostatnia szansa. Zostało już tylko:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

ERBS jednoczy i koordynuje programy zrównoważonego rozwoju wokół wspólnego programu, aby zapewnić wymierny i pozytywny wpływ w łańcuchu wartości wołowiny. Działa  zgodnie z zasadami Global Roundtable for Sustainable Beef (GRSB) i innymi ważnymi organizacjami międzynarodowymi. 

European Roundtable for Beef Sustainability (ERBS) to wielostronna platforma skupiająca się na zrównoważonym rozwoju wołowiny w regionie europejskim i we wszystkich aspektach łańcucha wartości, od pola do stołu. 

Wizja 

Wierzymy, że możemy osiągnąć świat, w którym wszystkie aspekty łańcucha wartości wołowiny będą przyjazne dla środowiska, odpowiedzialne społecznie i opłacalne ekonomicznie. 

Misja 

Wszystkie aspekty łańcucha wartości wołowiny są uznawane za dostarczanie wymiernych pozytywnych skutków i ciągłe doskonalenie w kierunku kluczowych priorytetów zrównoważonego rozwoju. 

ERBS uznaje i wzmacnia programy krajowe i lokalne. 

Europa ma zróżnicowane systemy produkcji i klimaty. Dlatego ERBS z zadowoleniem przyjmuje i wspiera interesariuszy w rozwijaniu własnego podejścia w sposób lokalny. Cel ERSB wykracza poza zgodność, aby zademonstrować ciągłe doskonalenie i pracować na rzecz wymiernych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Cztery obszary działań, które koncentrują się na ośmiu celach wynikowych w celu dostosowania wszystkich platform w krajach europejskich: 

  • Środowisko  
  • Leki dla zwierząt  
  • Zdrowie i dobrostan zwierząt  
  • Zarządzanie gospodarstwem  

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

logo qmp

Odstępstwa od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP

Szanowni Państwo, Przekazujemy zestawienie odstępstw od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP. Poniżej linki do dokumentacji: UCHWAŁA nr 1/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 kwietnia 2024 r.w sprawie przyjęcia czasowego odstępstwa dotyczącego podziału na grupy jałówek i buhajków dla ras późno dojrzewających w systemie certyfikacji QMP UCHWAŁA nr 2/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 […]

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o.

Z radością informujemy, że podpisaliśmy Umowę na świadczenie usług w zakresie certyfikacji Systemu QMP z Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o. Serdecznie witamy kolejną Firmę w gronie Jednostek Certyfikujących i cieszymy się na przyszłą współpracę. Lista Jednostek Certyfikujących upoważnionych do prowadzenia certyfikacji w ramach Systemu QMP znajduje się na stronie: https://qmpsystem.eu/#jednostki

Webinarium_Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Nagranie z Webinarium: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Prezentujemy Państwu nagranie z Webinarium pt: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników Prowadzący: prof. SGGW Marcin Gołębiewski Zakres webinarium: Zachęcamy do zapoznania się z Prezentacją (zawierającą uaktualnione treści):Ekoschemat Dobrostan zwierząt – System QMP korzyści dla rolników Linki do plików, o których mowa w szkoleniu: Standardy QMP https://qmpsystem.eu/wp-content/uploads/2024/04/Standardy-QMP_Wydanie-VII_01.pdf Plan poprawy dobrostanu zwierząt https://cdr-staging-admin.t2t-support.com/auth […]