Sieć BovINE

Sieć BovINE ma ambitny plan – działa na rzecz rozpowszechniania dobrych praktyk w sektorze hodowli bydła mięsnego i produkcji wysokiej jakości wołowiny. 

Projekt Bovine to pierwsza tak szeroka inicjatywa ułatwiająca wymianę wiedzy, dobrych praktyk, transfer innowacji pomiędzy rolnikami i naukowcami z 10 różnych krajów Unii Europejskiej. Połączenie w jednym projekcie szerokiej reprezentacji nauki i rolników daje szansę na świetne rezultaty. 

Poprzez tworzenie sieci, Bovine zwiększa szanse na budowanie kompetentnych zespołów do wymiany wiedzy, najlepszych praktyk w zakresie jakości mięsa i wydajności produkcji, ekonomicznej opłacalności gospodarstw, ochrony środowiska i redukcji emisji gazów oraz zdrowia i dobrostanu zwierząt. Projekt ten stanowi dobry punkt wyjścia do przyszłych badań i zwiększa szanse na lepszą koordynację projektów badawczych w poszczególnych krajach w celu poprawy kondycji i konkurencyjności europejskiego sektora wołowiny. Skorzystają na tym rolnicy, doradcy oraz społeczeństwo, a w szczególności konsumenci. 

BovINE podejmuje pilne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem, przed którymi stoją producenci wołowiny, skupiając hodowców, organizacje rolnicze, doradców, naukowców i inne istotne podmioty w 10 państwach członkowskich, aby zniwelować lukę między badaniami naukowymi a innowacjami w Europie. 

BovINE opiera się na unijnych, krajowych i regionalnych powiązaniach 18 członków konsorcjum tworząc rozległą siec kontaktów, w czterech powiązanych ze sobą kluczowych obszarach tematycznych dotyczących odporności społeczno-gospodarczej gospodarstw rolnych, zdrowia i dobrostanu zwierząt, wydajności i jakości produkcji oraz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. 

Dzięki skutecznej współpracy między producentami wołowiny i badaczami oraz wykorzystaniu zaufanych partnerów, BovINE stworzy ponadnarodowy ekosystem stymulujący wymianę wiedzy na poziomie międzynarodowym w celu zwiększenia opłacalności ekonomicznej i zrównoważonego rozwoju europejskiego sektora produkcji wołowiny. 

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

logo qmp

Odstępstwa od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP

Szanowni Państwo, Przekazujemy zestawienie odstępstw od Standardów QMP oraz Wymagań dla systemu QMP. Poniżej linki do dokumentacji: UCHWAŁA nr 1/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 kwietnia 2024 r.w sprawie przyjęcia czasowego odstępstwa dotyczącego podziału na grupy jałówek i buhajków dla ras późno dojrzewających w systemie certyfikacji QMP UCHWAŁA nr 2/04/2024 Zarządu PZPBM z dnia 08 […]

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o.

Z radością informujemy, że podpisaliśmy Umowę na świadczenie usług w zakresie certyfikacji Systemu QMP z Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o. Serdecznie witamy kolejną Firmę w gronie Jednostek Certyfikujących i cieszymy się na przyszłą współpracę. Lista Jednostek Certyfikujących upoważnionych do prowadzenia certyfikacji w ramach Systemu QMP znajduje się na stronie: https://qmpsystem.eu/#jednostki

Webinarium_Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Nagranie z Webinarium: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników

Prezentujemy Państwu nagranie z Webinarium pt: Ekoschemat Dobrostan oraz System QMP, czyli korzyści dla rolników Prowadzący: prof. SGGW Marcin Gołębiewski Zakres webinarium: Zachęcamy do zapoznania się z Prezentacją (zawierającą uaktualnione treści):Ekoschemat Dobrostan zwierząt – System QMP korzyści dla rolników Linki do plików, o których mowa w szkoleniu: Standardy QMP https://qmpsystem.eu/wp-content/uploads/2024/04/Standardy-QMP_Wydanie-VII_01.pdf Plan poprawy dobrostanu zwierząt https://cdr-staging-admin.t2t-support.com/auth […]