Strefa Przetwórcy i Konsumenta QMP

utworzone przez | paź 31, 2021 | 0 komentarzy

Strefa Przetwórcy: 

Wołowina produkowana ze znakiem jakości QMP pochodzi wyłącznie z bydła z certyfikatem, produkowana w zakładach certyfikowanych. 

Dlaczego warto? 

Część atrakcyjnych cenowo kanałów sprzedaży w UE jest dostępna jedynie dla produktów z certyfikatem zapewniania jakości. Certyfikat QMP został uznany przez sieci handlowe na wymagających rynkach UE. Certyfikat QMP zapewnia wyższej jakości mięso, wyższe standardy dobrostanu zwierząt, lepszą identyfikowalność. 

Wysokiej jakości certyfikowana wołowina QMP jest coraz częstszym wyborem polskich konsumentów i zachodnich kontrahentów. Od ponad dwóch lat odnotowujemy dynamiczny wzrost popytu i dynamiczny wzrost liczby rolników przystępujących do systemu QMP. Zaplecze surowcowe dynamicznie rośnie. 

Jak przystąpić do systemu QMP? 

  1. Wybierz Jednostkę certyfikującą, wypełnij wniosek o objęcie swojej produkcji certyfikatem QMP i wyślij do wybranej Jednostki Certyfikującej 
  1. Uzyskaj pozytywną ocenę z kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Jednostki Certyfikującej 
  1. Opłać koszty certyfikacji w systemie 
  1. Wystąp o refundację kosztów do KOWR 

Prawie 100% tusz w systemie QMP ma dobre pH 

W systemie QMP dzięki stosowaniu zasad średni procent pH poniżej 5,6 stanowi 99,9% (sic!). 

Standardy Systemu QMP Mięso określają cały proces produkcji mięsa wołowego. Zaczynając od wskazania ras bydła na najlepsze mięso, zasady utrzymania zwierząt, żywienia zwierząt dla uzyskania wysokiej jakości tusz i mięsa po sposób jego przetwarzania, pakowania i oznakowania. Dostawy od rolnika do zakładu odbywają się bezpośrednio, z poszanowaniem dobrostanu zwierząt. Dzięki nim, wołowina z certyfikatem QMP, która trafia do handlu i na stoły charakteryzuje się wysoką jakością. Jest krucha, soczysta oraz z pewnego źródła. 

Strefa Konsumenta 

Zawiera projekty o tematyce QMP i przydatne dla konsumenta wołowiny premium linki. 

Blog QMP Wolove 

Portal wolove został stworzony przez pasjonatów wołowiny wysokiej jakości dla innych miłośników tego wyjątkowego mięsa. 
Znajdziecie tu przepisy oraz przydatne porady kulinarne 

Globalni interesariusze zrównoważonej wołowiny zapewniają bezpieczeństwo i jakość produktów wołowych oraz wykorzystują systemy wymiany informacji, które promują zrównoważony rozwój wołowiny.Ta zasada i kryteria opierają się na uczciwości i przejrzystości dla wszystkich członków łańcucha wartości. Wiąże się z tym oczekiwanie ciągłej poprawy bezpieczeństwa żywności, jakości wołowiny, systemów wymiany informacji i redukcji odpadów. Ulepszenia i wskaźniki powinny mieć podstawy naukowe i koncentrować się na praktycznych i istotnych obszarach, z uwzględnieniem oczekiwań i zachowań konsumentów. 

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

Wskaźniki dobrostanu bydła

Edukacja w zakresie dobrostanu zwierząt jest elementem kreującym nie tylko postawy społeczne, ale również działania organizacyjne i hodowlane w stadach bydła....

Grupy robocze PPZW

Działania PPZBW skupiają się na czterech najważniejszych filarach w produkcji zrównoważonej wołowiny, są nimi:   -dobrostan zwierząt  -redukcja...