Globalny Cel Zrównoważonego Rozwoju Wołowiny: Klimat

utworzone przez | sie 15, 2021

„Wyobrażamy sobie świat, w którym wołowina jest zaufaną częścią dobrze prosperującego systemu żywnościowego, w którym łańcuch wartości wołowiny jest przyjazny dla środowiska, odpowiedzialny społecznie i opłacalny ekonomicznie”.  

Jednym z celów Hodowli Zrównoważonej Wołowiny jest zmniejszenie wpływu globalnego ocieplenia na drodze do neutralności klimatycznej.  

Cel to globalne zmniejszenie o 30% wpływu na globalne ocieplenie każdej jednostki wołowiny do 2030 r., na drodze do neutralności klimatycznej. 

Aby wesprzeć globalną ambicję ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia do 2030 r., PZPBM chce wdrożyć i będzie zachęcać do produkcji, przetwarzania i handlu wołowiną z myślą o klimacie, jednocześnie chroniąc i wykorzystując zasoby węgla w glebie i krajobrazach. 

  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w atmosferze wymaga zarówno redukcji emisji, jak i sekwestracji węgla, co sprawia, że ​​rolnictwo odgrywa kluczową rolę w pozytywnej sekwestracji węgla w glebie. 
  • Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC) szacuje, że same łąki mogą do 2030 r. pochłaniać od 54 do 216 mln ton węgla rocznie 

Członkowie GRSB (którego o uczestnictwo ubiega się PZPBM) zobowiązali się do inwestowania w badania i rozwój praktyk, narzędzi i wiedzy przyjaznych dla klimatu. Poczyniono już inwestycje w obszarach obejmujących szczegółową analizę sekwestracji dwutlenku węgla. 

Jednym z priorytetowych obszarów działań PZBMW jest środowisko (emisja gazów cieplarnianych) (Zmniejszenie wpływu wywieranego na środowisko przez systemy hodowli).  

Zwiększenie do 2025 roku intensywności redukcji emisji gazów cieplarnianych pochodzących z gospodarstw hodowlanych o 15%, a docelowo ustanowienie limitu, który będzie wskazywał na możliwą pozytywną rolę hodowli bydła w łagodzeniu zmian klimatycznych dzięki strategiom redukowania śladu węglowego i sekwestracji.   

„Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego”

Autorem artykułu jest Piotr Leciak

Podobne posty

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP eCO2 sp. z o.o.

Kolejna Jednostka Certyfikująca w ramach Systemu QMP: eCO2 sp. z o.o.

Z radością informujemy, że podpisaliśmy Umowę na świadczenie usług w zakresie certyfikacji Systemu QMP z eCO2 sp. z o.o. Serdecznie witamy kolejną Firmę w gronie Jednostek Certyfikujących i cieszymy się na przyszłą współpracę. Lista Jednostek Certyfikujących upoważnionych do prowadzenia certyfikacji w ramach Systemu QMP znajduje się na stronie: qmpsystem.eu

Regeneracyjne praktyki wypasu

W dążeniu do zrównoważonego rolnictwa, praktyki wypasu regeneracyjnego zyskują na popularności jako praktyczne rozwiązanie w dziedzinie hodowli bydła. Wraz ze wzrostem troski o środowisko, rolnicy i ranczerzy coraz częściej stosują regeneracyjne metody wypasu, aby zaradzić wpływowi na środowisko związanemu z konwencjonalną hodowlą bydła. Niniejszy artykuł analizuje zasady, zalety i rzeczywiste zastosowania wypasu regeneracyjnego, opierając się […]

Podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym w zarządzaniu nawozami naturalnymi

W stale zmieniającym się krajobrazie rolnictwa, konieczność przyjęcia zrównoważonych praktyk stała się nadrzędna. Jednym z takich podejść, które nabiera tempa, jest model gospodarki o obiegu zamkniętym, szczególnie w dziedzinie zarządzania nawozami w hodowli bydła. W tym artykule omówiono integrację nawozów organicznych, cykl życia i kwestie utylizacji odpadów, a także wpływ na zrównoważoną produkcję i wydajność […]